Autoryzowany partner firmy
pompy ciepła Trójmiasto

DLA KOGO KOLEKTORY?

Kolektory słoneczne znajdują zastosowanie wszędzie, zarówno w bloku, domu jednorodzinnym, jak i szkole oraz innych nawet małych budynkach. Dzięki możliwości wyboru gotowego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb mieszkańców, cały proces związany z doborem i zamontowaniem kolektorów słonecznych jest maksymalnie skrócony i uproszczony. 

PODGRZEWANIE WODY I WSPOMAGANIE OGRZEWANIA

Kolektory Hewalex to przede wszystkim ogromna oferta uwzględniająca indywidualne preferencje użytkownika oraz szereg czynników technicznych. Dzięki zastosowaniu technologii opartych o nowoczesne, miedziane, aluminiowe lub aluminiowo-miedziane absorbery, podgrzewanie wody oraz wspomaganie ogrzewania budynku widocznie redukuje koszty. 

pompy ciepła Trójmiasto
pompy ciepła pomorskie

JAKIE KORZYŚCI DAJĄ KOLEKTORY HEWALEX?

Wybór gotowego zestawu solarnego to duża oszczędność już podczas samego zakupu. Gotowe zestawy w odróżnieniu od pojedynczo kompletowanych komponentów wiążą się z korzystniejszą ceną, a dzięki nawet 11-letniej gwarancji producenta, masz pewność, że kolektory Hewalex będą dostarczać ciepło i energię Twojemu domowi przez wiele lat.

W naszej ofercie posiadamy profesjonalne kolektory firmy HEWALEX. Instalowane przez nas kolektory możemy podzielić na:

klimatyzacja do domu trójmiasto

Kolektory słoneczne - PŁASKIE

Zaletą ich jest prosta oraz atrakcyjna cenowo metoda pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. Kolektory te wykonane przez firmę HEWALEX cechują się unikalnym sposobem łączenia absorbera z rurkami miedzianymi, co wpływa na lepsze przewodzenie ciepła. Dzięki zautomatyzowanej linii produkcyjnej posiadają gwarancję trwałości oraz precyzji wykonania. Występują w dwóch wersjach: pionowej oraz poziomej. Elegancka, solidna i trwała obudowa, wykonana z jednego kawałka blachy aluminiowej. Wyposażony w wysokoselektywny absorber miedziany wysoce przepuszczalna szyba, odporna na gradobicie.
> Możliwość instalacji na dachu płaskim i pochyłym;
Możliwość montażu w połaci dachu;
Odpowiednia izolacja redukuje straty energii, a specjalny system wentylacyjny zwiększa jego efektywność;
Zwiększona powierzchnia łącząca absorber z miedzianymi rurkami;
Opatentowana metoda lutowania strumieniowego przyspiesza i zwiększa zmiany energetyczne między absorberem a płynem przepływającym przez kolektor

Kolektory słoneczne - PRÓŻNIOWE

Posiadają dużą skuteczność działania przez cały rok. Wyposażone są w lustro paraboliczne, które gromadzą energię słoneczną, bez względu na kąt, pod którym padają promienie słoneczne. Szczelną izolację tworzą rurki umieszczone w szklanej tubie z próżnią pomiędzy ściankami. Ich zaletą jest możliwość wychwytywania promieniowania rozproszonego, co zapewnia ciepłą wodę nawet w pochmurne dni.

  • bezpośredni przepływ czynnika roboczego w miedzianych przewodach, umieszczonych w szklanych rurach wypełnionych próżnią przyspiesza działanie kolektora
  • idealna izolacja, uzyskana przez podwójne ścianki szklanych rurek, wypełnionych próżnią
  • wysokorefleksyjne paraboliczne lustro CPC absorbuje promienie słoneczne, padające pod różnym kątem
  • wysoka sprawność jesienią i zimą, pomimo niskiej zewnętrznej temperatury
  • Certyfikaty DIN CERTCO Solar Keymark, EN- 12975
  • 10 lat gwarancji
kolektory słoneczne Trójmiasto

Kanał You Tube

Zobacz nasz kanał YouTube.

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno