Autoryzowany partner firmy
kolektory słoneczne Trójmiasto

INSTALACJE SŁONECZNE PV

Ogniwa fotowoltaiczne (PV), są - dzięki absorpcji i konwersji promieniowania słonecznego - źródłem energii elektrycznej. W 100% bezpłatnej, bo ze Słońca. Już niewielka instalacja fotowoltaiczna (3 kWp, czyli ~ 12 paneli PV) może być źródłem niezależności energetycznej domu jednorodzinnego w naszych warunkach.

Instalacja do 40 kWp (~150 paneli PV) nie wymaga pozwolenia na budowę, a koncern energetyczny jest zobowiązany na własny koszt przyłączyć instalację do sieci. Minimum formalności dla Ciebie, a montaż instalacji o mocy 3-5 kWp zajmuje tylko 2-3 dni.

Z punktu widzenia ochrony środowiska, każdy kW instalacji fotowoltaicznej pozwala zaoszczędzić do 16 kg NOx i 9 kg SOx, a jednocześnie od 600 do 2300 kg CO2, w zależności od składu paliwa kopalnego. 

Schemat instalacji PV

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownik), konstrukcji montażowej i zabezpieczeń / połączeń elektrycznych. Podczas
pracy instalacji, prąd trafia najpierw do wewnętrznej instalacji, a w przypadku braku zapotrzebowania trafia do sieci energetycznej, poprzez licznik dwukierunkowy. Ten prąd, będziesz mógł odebrać w ciągu 12 miesięcy z powrotem. 

kolektory słoneczne Trójmiasto

Zalety instalacji fotowoltaicznych:

  • wykorzystują niewyczerpalną i w 100% darmową energię słoneczną,
  • na lata - praca przez okres min. 30 lat,
  • nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne pracują nawet w bardzo pochmurne dni
  • podnosi wartość Twojej nieruchomości
  • ochrona środowiska naturalnego
  • idealne uzupełnienie dla pompy ciepł 
pompy ciepła pomorskie
pompy ciepła Trójmiasto

Kluczowe elementy instalacji

Panel fotowoltaiczny – kluczowy element instalacji, zamieniający promieniowanie słoneczne na stały prąd elektryczny. Są to trwałe, o dużej niezawodności źródła energii elektrycznej stosowane w elektrowniach słonecznych, kalkulatorach, zegarkach, czy satelitach stacjonarnych. Ich sprawność i jakość jest gwarantem wielu lat niezawodnej pracy instalacji. Oferujemy wyłącznie panele renomowanych producentów na świecie. 

Inwerter / falownik – kluczowy element instalacji zamieniający stały prąd elektryczny z panelu fotowoltaicznego na przemienny, dopasowany do naszej sieci elektrycznej (~230 V lub ~400 V). Niezawodność, bezpieczeństwo i maksymalna sprawność zamiany prądu stałego na przemienny to najważniejsze kryteria doboru odpowiedniego urządzenia. Nowoczesne inwertery oferują oprogramowanie do monitorowania i zarządzania instalacją PV na smartphona, tablet. Dzięki temu, jesteś na bieżąco ze swoimi oszczędnościami z PV. 

klimatyzacja do domu Trójmiasto
kolektory słoneczne Trójmiasto

Same urządzenia, to tylko część sukcesu. Do pełnej Państwa satysfakcji i bezpieczeństwa, konieczny jest fachowiec, który:

  • profesjonalnie dobierze urządzenie do Państwa potrzeb,
  • przygotuje fachowy projekt,
  • wykona profesjonalnie prace instalacyjne z bardzo dobrej jakości materiałów,
  • udzieli gwarancji na swoją pracę.

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pomp ciepła i czerpiemy przyjemność z satysfakcji naszych Klientów. Zadzwoń / napisz, wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. 

pompy ciepła Trójmiasto

Kanał You Tube

pompy ciepła Trójmiasto

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno